התקשרו עכשיו: 052-750-7505

תיקון צנרת ביוב הוא פרויקט גדול הן אם מדובר במבנה קטן והן אם מדובר במבנה רב קומות. זו הסיבה שהאופציה של תיקון צנרת ביוב ללא הרס יצרה מהפך חיובי, בכל מה שקשור לעבודות האינסטלציה של קווי הביוב.

תקלות בצנרת הביוב

כאשר יש נזילה של קו הביוב ורואים שיש רטיבות על הקיר או במקומות אחרים, יש לדעת בשלב ראשון מהו מקור הנזילה ומהי מידת הנזק הפנימי בתוך הצינור. לשם כך אנו מפעילים את המצלמה התרמית והיא עוברת על הקיר לכל אורכו, כדי לגלות את הנקודה הבעייתית. כאשר היא מגלה מקום שיש בו כתמי לחות רבים, הצבע על הצג משתנה וברור שיש כאן נזילה מחור שנוצר, שבר בצנרת או לחלופין פיצול של הצנרת בנקודת החיבור שלה, דבר שמצריך חיבור מחודש של חלקי הצנרת.

תיקון הצנרת

בעבד מחוסר ברירה ומכיוון שלא ידעו היכן קיימת הבעיה באופן מדויק, שברו חלק מהקיר, גילו את כל הצנרת עד שהגיעו לנזילה. הדרך היחידה להתמודד עם החור הייתה לחתוך את הצינור משני צידי החור ולהתקין במקומו קטע צינור חדש בגודל הנדרש ולחבר אותו היטב. לאחר שהכול היה יבש ותקין, בוצע תיקון של הקיר, פילוס וצביעה שלו כדי להחזיר את המצב לקדמותו.

תיקון צנרת ביוב ללא הרס

כל ההתנהלות הישנה כבר לא מתרחשת היום ובמקומה מתבצע תיקון צנרת ביוב ללא הרס. קיימות שתי שיטות ובחירת הדרך המתאימה ביותר מתבצעת על ידי הצוותים שלנו, שהם אנשי מקצוע בעלי ידע וניסיון רב.

השיטה הראשונה היא החדרה של צינור פנימי אשר בנוי מחומר מאסיבי שהוא סיבי זכוכית. מנפחים את הצינור כמה פעמים באמצעות לחץ אוויר גבוה והרובוט מחדיר אותו פנימה. כך הוא יוצר למעשה שכבה נוספת של צינור ברובד הפנימי שלו.

לאחר שהצינור החדש ממוקם במקום באופן מאסיבי, מורידים את לחץ האוויר וכך הצינור החדש נדבק לצינור הישן והוא משמש כעת כצינור הפעיל היחיד במערך הצנרת. אין זה משנה אם קיים חור בצינור הישן כיוון שהוא כבר לא רלוונטי, המים לא זורמים בתוכו ולכן אין לכך כל משמעות.

שיטה נוספת היא יצירת טלאי רק על מקום החור. גם פעולה זו מתבצעת באמצעות רובוט אשר מחדיר בד ייחודי מפיברגלס בעל דרגת צפיפות גבוהה. הוא מדביק את הטלאי במיקום הרלוונטי באמצעות בלון ניפוח ובתום הפעולה מוציאים את האוויר. כך הטלאי נותר מודבק ואוטם את הצנרת. מדובר בטלאי מאד מאסיבי ולכן החור נאטם באופן מוחלט ולא תהיה ממנו נזילה של מים.

תיקון מסוג זה אפשרי לקווי ביוב שקוטר הצינור שלהם נע בין 2 ל – 12 צול, אם הקו מותקן באופן ישר והן אם קיימת בו זווית אשר משנה את תוואי הזרימה של המים.

שורשי עץ בצנרת

יש מצבים רבים שבהם שורשים של עץ חודרים פנימה לתוך הצנרת ומתארכים ומתעבים בה. לאחר גילוי חסימה זו מוחדר רובוט פנימה ותפקידו הוא לכתוש ולחתוך את השורשים, כדי לשחרר את החסימה שנוצרה שלא אפשרה זרימה תקינה של מים. אך בתום פעולה זו נותרו חורים בצינור. מתקנים זאת על ידי הדבקה של פאצ'ים בנקודות הללו, או לחלופין על ידי החדרת צינור פנימי שהמים יזרמו רק דרכו וכך הצנרת החיצונית שיש בה חורים הופכת להיות לא פעילה.

כל הפעולות המתוחכמות הללו מתבצעות באמצעות מכשור חדיש ומשוכלל שנמצא בידינו והוא מסייע לנו בפתרון בעיות אינסטלציה לטווח הרחוק.

052-750-7505