התקשרו עכשיו: 052-750-7505

הצורך בביצוע ייבוש תת רצפתי נובע מחדירה של מים אל השטח ואל התשתיות שנמצאים מתחת לאריחים בבית. תופעה זו נקראת מים כלואים, זאת כיוון שהמים אינם מסוגלים לצאת ממקום זה והם גם אינם מסוגלים להתייבש לבד כיוון שהם אינם חשופים לאוויר.

לפניכם מכונה לייבוש תת רצפתי:

ייבוש תת רצפתי
ייבוש תת רצפתי

גילוי של מים כלואים לפני ייבוש תת רצפתי

לקוחות אשר חשים שקיימת ירידה ברמת האוויר הצח בבית, הם רואים כתמי עובש על האריחים, חלק מהאריחים רופפים ולא מהודקים כפי שהיו בעבר ויש גם ריחות לא נעימים בבית. לאור כל זאת הם  קוראים לצוות המומחים שלנו,  כדי שיבדקו מהי הסיבה לכל ההתרחשות הקיצונית הזו.

בעזרת מצלמה תרמית, איש המקצוע עובר על האריחים, סורק אותם בזה אחר זה  ומגלה בדרך כלל כמות גדולה מאד של לחות, שהיא הרבה מעבר לתקן הישראלי. מדובר בנושא שיש לפתור אותו במהירות כדי לא להגיע למצב שיהיה גרוע הרבה יותר ויגרום לנזקים נרחבים הן לבית והן לבני הבית.

מכונה לייבוש תת ריצפתי
מכונה לייבוש תת ריצפתי

יש שתי סיבות עיקריות שבגללן נוצר מצב של מים כלואים, האחת היא העובדה שכאשר הדביקו את האריחים לא מרחו רובה, מרחו אותה לא טוב או השתמשו בחומר שהוא אינו איכותי. או לחלופין לא הותקנו פוגות בין האריחים. כתוצאה מהמצבים הללו, חלק מהמים בעת שטיפת הרצפה, חודרים פנימה ומרטיבים את הקרקע ואת הציוד והתשתיות שקיימים בה. אופציה נוספת היא שהמים חדרו פנימה בשל הצפה מאסיבית של מים שהייתה בבית עקב תקלה בצנרת, ריקון המים של המדיח, של מכונת הכיסה או לחלופין חדירה של מי גשם עקב גשמים עזים.  הפתרון לכל המצבים הללו הוא ייבוש תת רצפתי.

מכשיר ייבוש תת רצפתי
מכשיר ייבוש תת רצפתי

ביצוע ייבוש תת רצפתי

הבדיקה הראשונית היא בדיקת אחוזי הלחות במעבדה, באמצעות מכשור ייעודי לכך. כדי לדעת היכן ממוקמת הבעיה של הלחות, מבצעים מיפוי של השטח על ידי קידוח במקום נסתר באמצעות כוס יהלום לעומק של 40 ס"מ. בנוסף לכך מוציאים חלק מהתשתיות הקיימות מתחת לאריחים כדי לדעת עד כמה תשתיות החול ספוגות גם הן במים. כמו כן חייבים לדעת מהי הרמה של הלחות מעבר לתקן הישראלי שהוא % 3 במצע של סומסום ו – % 6 במצע של חול.

בהתאם לתוצאות הללו, אנו מתאמים את תוכנית העבודה שמתאימה לבית זה באמצעות ייבוש תת רצפתי.

ייבוש רטיבות תת רצפתית
ייבוש רטיבות תת רצפתית

שיפוץ בבית

בעבר כאשר גילו מים כלואים לא הייתה ברירה אלא לבצע שיפוץ כללי בבית. הפרויקט כלל הרמה של כל המרצפות, פינוי התשתיות וייבוש משמעותי של השטח. רק לאחר כמה ימים הניחו תשתיות חדשות ועליהן הדביקו אריחים חדשים. מדובר בפרויקט שאורך כמה ימים או כמה שבועות, יוצר הרבה לכלוך ובלגן ובמקרים רבים בני הבית אינם יכולים לשהות בבית בעת השיפוץ ועליהם לגור במהלך תקופה זו במקום אחר.

לעומת זאת היום כאשר אפשר להשתמש בשיטה של ייבוש תת רצפתי, הכול הרבה יותר קל ואין כל צורך לבצע שיפוץ רציני שישנה את השגרה בבית. תהליך הייבוש פותר בדרך כלל את מלוא הבעיה ומייתר את הצורך לבצע שיפוץ, דבר שכרוך בסכומי כסף משמעותיים.

מכונות לייבוש תת רצפתי
מכונות לייבוש תת רצפתי

מכונות לייבוש הרצפה

קיימים כמה סוגים של מכונות אשר מבצעות ייבוש של הרצפה בדרכים מתוחכמות וחדשניות. מדובר במכשור מתקדם וייחודי אשר אינו מרעיש ולכן הימצאותו אנה משבשת את אורח החיים בבית.

הסוגים של מייבשי הרצפה שבהם אנו משתמשים:

  • מפזרי חום
  • מכונות ייבוש תת רצפתי באמצעות שרוולי וואקום
  • מפוחים אקסיאלים
  • מפוחים רדיאליים
  • ייבשני עיבוי

אופן ייבוש השטח מתחת לאריחים

כדי לייבש את התשתיות מפעילים את המכשירים השונים מעל המיקומים שבהם התגלו הכמויות הגדולות של הלחות. מפזרים את המכשירים באופן מקצועי בהתאם לצורך בכל נקודת בעייתית.

מכונות ייבוש תת רצפתי פועלות באמצעות כמה שרוולי וואקום אשר יוצאים מהמכונה ומפזרים אוויר בנקודות שבוצעו בהם חורים באמצעות כוס היהלום. בכל כמה שעות או כמה ימים על פי הצורך משנים את מיקומם של שרוולי הוואקום על האריחים וכך סורקים את כל השטח שיש לייבש אותו.

בדיקת המקום לאחר פעולות הייבוש

באמצעות מכשיר לבדיקת רמת הלחות בוחנים את רמת הלחות בתשתיות החול והסומסום כדי לוודא שיש שינוי ולבדוק את הרמה הנוכחית. שולחים דגימה של המצעים למעבדת קרקע ובהתאם לתשובות מתקבלת החלטה אם יש צורך בביצוע ייבוש נוסף לפרק זמן מסוים, או שהמקום הגיע לרמה של התקן הישראלי ולכן הפרויקט של ייבוש תת רצפתי הסתיים.

השלכות של מים כלואים

לתופעה של מים כלואים יש השלכות רבות וכדי להימנע מהם, קיימת חשיבות רבה לביצוע מהלך של ייבוש תת רצפתי, מוקדם ככל האפשר ולא להמתין כיוון שהבעיה לא תיפתר מעצמה לאור התנאים הסביבתיים.

הנראות של הבית – הבתים שבהם יש רטיבות בקירות או בתקרה, אינם אסתטיים ולכן לא נעים לגור בבבית ולא נעים לארח אורחים.

תשתיות לא תקינות – לאור הרטיבות קיים חשש לפגיעה במערכת החשמל. מדובר במצב מסוכן שבו יוצר חיכוך בין המים לחשמל. החשש קיים גם למערכת הגז כיוון שהצנרת עוברת מתחת לאריחים. לכן קיימת חשיבות רבה לבצע את פרויקט ייבוש תת רצפתי ללא דיחוי.

נזקים של המבנה – נזילת מים בקירות מובילה להיווצרות של חלודה בברזל ויש לכך השלכות על יציבותו של המבנה. מעבר לכך קיים סיכוי מעת לעת לתזוזות של הקרקע ולא רק בעת רעידת אדמה.

נזקים לבריאותם של בני הבית – לאור ההתפשטות של האלרגיות השונות, דבר שלא היה ידוע בעבר, קיימות השלכות משמעותית של הרטיבות ושל העובש והפטריות על הופעתם של אלרגיות ועל בעיות במערכת הנשימה. זו הסיבה שחשוב לטפל בנושא המים הכלואים מהר ככל האפשר.

052-750-7505